Akce předcházejících školních let.

Jsou řazeny od nejnovější odshora dolů. Vyhledejte si akci a zobrazte si příslušnou fotogalerii.


Šk. rok 2008/09

Závěrečná přehlídka divadelních představení 4.6.2009

Uskutečnila se ve čtvrtek 4.6. v divadélku Jiskra v Kobylisích a připravili ji členové divadelního kroužku pod vedením prof. Ulrichové. Na programu byla repríza pantomimy Čekání, která měla premiéru v italském Alatri, dále Magická noc a V zajetí filmu (premiéra v Divadle Na Prádle). Všechny hry byly tentokrát dovedeny k dokonalosti. Na závěr proběhly krátké ukázky z představení, připravovaných pro novou (školní) divadelní sezónu. Snímky z představení naleznete zde.

Maturity 2009

Úspěšně proběhly ve dnech 20.-22.5.2009. Několik snímků z maturit a ze slavnostního předávání vysvědčení v Hotelu Step, kde jsme se také rozloučili po osmi společně strávených letech s našimi studenty i s jejich rodiči, si můžete prohlédnout zde.

Výměnný pobyt ve Slovinsku

Naši studenti navštívili ve dnech 11. - 17. května 2009 gymnázium ve slovinském Kočevje . Partnerství, které bylo takto úspěšně zahájeno, nám zprostředkoval přímo pan slovinský velvyslanec. Dorozumívací řečí byla angličtina. Výměna, kterou vedla paní řed. P. Holasová s P. Maixnerem měla velmi bohatý a atraktivní program, o kterém se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Theatre Project 2009

Ve dnech 8. až 10. května jsme přivítali partnery z osmi evropských škol na koordinační schůzce, na které se projednávala náplň výměn v rámci tohoto projektu pro následující období. Všem rodičům, kteří škole pomohli jak s organizací tohoto setkání, tak i sponzorským příspěvkem, tímto upřímně děkujeme!

Kulturně - historický zájezd do Francie

Ve dnech 14. - 19.4. 2009 se uskutečnil společně se studenty z Tanečního centra Praha tématický zájezd do Paříže a okolí. Všichni zúčastnění zájezd hodnotili v superlativech. Fotogalerie je sestavena ze snímků, které nafotil a poskytl náš již odsvědčený fotograf Filip.

Zážitkový víkend tercie

Studenti tercie ze zúčastnili ve dnech 3.-5.4.2009 zážitkového víkendu, nabitého aktivitami. Pár snímků naleznete zde.

Výměna Parsberg

Naši studenti navštívili ve dnech 30.3.-4.4.2009 partnerské Gymnasium Parsberg. Fotografoval a snímky z výměny poskytl Filip.

Návštěva studentů z Francie

Dne 1. dubna jsme v naší škole přivítali čtyřicetičlennou skupinku studentů z gymnázia La Perverie v Nantes. Po prohlídce školy nám studenti v tělocvičně uspořádali krátký koncert.

Lyžařský výcvikový kurs sekundy

Sekundáni si zalyžovali ve dnech 14. až 18.3.2009 v rakouském Postalmu. Sněhu bylo jako nikdy a počasí? No, ušlo... Několik fotek, které pořídili sami studenti si můžete prohlédnout zde.

International Theatre Project

Pětičlenná skupina studentů GJS se v týdnu od 21. do 28.2.2009 zúčastnila setkání v rámci Mezinárodního divadelního projektu, které uspořádalo Liceum Luigi Pietrobono v Alatri (Itálie), vedly prof. Farrimondová a Ulrichová. Kromě hostitelských a našich studentů se účastnili také studenti z Moraitis School (Athény), Colegiul National Iulia Hasdeu (Bukurešť) a Valery Molchanov Lyceum #38 (Kyjev). Fotogalerie je sestavena z fotografií, které pořídili sami studenti.

Chemické laborky 12.2.2009

Atraktivní podívanou připravili studenti septimy při laborkách z chemie: namíchali a zapálili několik bengálských ohňů.

Projektový den

Studenti gymnázia přichystali na pondělí 9. února již druhý ročník celodenního kolotoče přednášek, seminářů, workshopů a společné tvůrčí práce, tentokrát na téma Sixties, neboli léta šedesátá. Akci zajistil realizační tým složený ze studentů školy pod metodickým vedením dvou profesorek - viz fotoreportáž.

Lyžařský a snowboarďácký kurs 25. - 29. 1. 2009

Studenti obou kvint se zúčastnili na známem místě, v rakouském Postalmu, lyžařského a snowboarďáckého kursu. Fotogalerii, sestavenou z jejich fotek si můžete prohlédnout zde.

Maturitní ples 22.1.2009 v ND Vinohrady

15. maturitní ples se konal v krásném prostředí v Národního domu na Vinohradech. Byl nabitý krásným programem, jehož režii, náplň i celou organizaci zajišťovali sami studenti oktávy za vydatné podpory svého třídního profesora. Dík za krásný zážitek patří zejména Lence a Míše. Ples navštívilo také množství abiturientů, mezi nimiž byli Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB a Radek Špicar, ředitel vnějších vztahů Škoda Auto, kteří pozdravili přítomné a krátce zavzpomínali na školní léta. Atmosféru plesu si můžete přiblížit ve fotogalerii, případně zhlédnout videozáznam z předtančení nebo z půlnočního překvapení (YouTube).

Vánoční zpívání

19. prosince k nám do školy zavítala vokální skupina ETFartet, která nám zpříjemnila zpěvem koled poslední den před prázdninami. Na závěr skupina přidala písničku se žertovnou melodií. Pár snímků z koncertu na schodech naleznete zde.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Již sedmý ročník tradičního předvánočního koncertu se konal v pondělí 15.12.2008 od 18.00 hod. v evangelickém chrámu U Salvátora na Starém Městě, Salvátorská 1. Na programu byla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Zpívali sólisté, Chrámový sbor sv. Ducha, Mikrochor Praha, sbor Gymnázia Arabská, sbor Gymnázia Ch. Dopplera a sbor Gymnázia J.Seiferta, hrál orchestr Akademie věd, nastudoval a řídil Karel Loula. Několik snímků z velice zdařilého koncertu naleznete zde.

Divadelní festival Pereme se s Thálií 5

Pátý ročník nesoutěžní přehlídky divadelních souborů vybraných pražských gymnázií Pereme se s Thálií se uskutečnil za finančního přispění Magistrátu hl. m. Prahy a m.č. Praha 9 ve dnech 28. až 30. listopadu 2008 na tradičním místě - v Divadle Na Prádle. Divadelní festival dopadl krásně, účastníci a hlavně lektoři se vyjadřovali velice pochvalně - prý to byl nejlepší ročník. Na festival přijali pozvání i oficiální hosté z kulturní oblasti: pan Mgr. J. Šimon, koncepční specialista v oblasti kultury z magistrátu hl.m. Prahy a pan Bc. A. Vážanský, radní z m.č. Praha 9. Oba byli překvapeni, jakou krásnou atmosféru zažili a jak bylo divadlo zaplněno (to srovnávali i s profesionální scénou). Fotogalerie je chronologicky uspořádána podle pořadí, uvedeného v programu festivalu. Souhrnnou recenzi festivalu (pdf), kterou napsali studenti gymnázia, si můžete stáhnout zde

Výměna PEEP 2008 ve Svendborgu

Studenti GJS se zúčastnili v dánském Svendborgu od 22.10. do 29.10. 2008 společně se studenty z Anglie, Bulharska, Dánska, Finska a Ruska studentské vědecké konference v rámci projektu Pan European Educational Programme. Konference byla zaměřena ekologicky - jejím tématem byly obnovitelné zdroje energie. Skupinu vedl prof. Donoval. Naši studenti byli hodnoceni velice dobře, jejich prezentace byly z nejlepších. A drobná perlička na závěr - po příletu z výměny (letadlo naštěstí nemělo zpoždění) se dvě studentky musely co nejrychleji přesunout do Divadla Na Prádle, neboť vystupovaly na divadelním festivalu jako sólistky (viz výše) a taktak stíhaly zkoušku... Fotogalerii z výměny naleznete zde.

Exkurze do Koněpruských jeskyní

Obě tercie vyrazily dne 6.10. pod vedením M. Ekrtové, M. Joskové a T. Karnoltové do Koněprus. Po prohlídce podzemí studenti prošli naučnou stezkou a věnovali se hledání zkamenělin. Fotogalerii naleznete zde.

Biologický kurs

Studenti kvarty se zúčastnili ve dnech 29.9.-3.10. 2008 biologického kurzu, který se konal na známem místě, ve Středisku ekologické výchovy Rýchory (Sever) v Horním Maršově. Vedly M. Ekrtová, T. Karnoltová. Snimky z kursu jsou k dispozici zde.

Zážitkový víkend

Ve dnech 12.-14. 9. 2008 se zúčastnili studenti tercie A v Janově nad Nisou nádherného víkendu, nabitého nejrůznějšími aktivitami. Vedly M. Šrámková, L. Jiráková, T. Karnoltová. Poněkud obsažnější fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Škola v přírodě

Ve dnech 8.-12. 9. 2008 odjeli studenti primy na týdenní seznamovací pobyt do Střediska ekologické výchovy Rýchory (Sever) v Horním Maršově. Počasí účastníkům přálo, týden se vydařil. Vedly prof. M. Ekrtová a T. Karnoltová. Snímky z pobytu si můžete prohlédnout zde.

Šk. rok 2007/08

Divadlo před závěrem školního roku

V KD GONG sehráli 10. června němčináři GJS pohádku v německém jazyce Kocour v botách. Nastudovala a režijně vedla autorka scénáře, prof. Marie Prebslová. Představení pro studenty začalo ve 14,00 hod., pro rodiče a přátele školy v 18,00 hodin. Jen při odpoledním představení byla na programu také Zlatá rybka (Le poisson rouge) ve francouzštině, autorský kolektiv L. Brychta, K. Šrámková, M. Martincová. Fotky z představení Kocoura v botách naleznete zde, fotky ze Zlaté rybky zde.

Účast v mezinárodním projektu Theatre

Pětičlená skupina vybraných studentů z vyšších ročníků se účastnila ve dnech 24. - 31. 5. 2008 setkání v Krakově, skupinu vedly prof. Klárová a prof. Farrimondová. Projekt je obdobou mezinárodního projektu Pan European Educational Project (PEEP), hlavní náplní je však divadelní činnost. Několik fotografií si můžete prohlédnout zde.

Vzácná návštěva autorky

Pozvání k návštěvě naší školy (21.5.) přijala spisovatelka, paní Iva Procházková, která studentům obou kvart předčítala ze své knihy Tanec trosečníků. Poté následovala velice zajímavá diskuse.

Maturity 2008

Proběhly ve dnech 19.-21.5.2008. Reportáž z prvního dne maturit, kterou na naší škole natočila ČTK, naleznete zde, několik snímků z maturit si můžete prohlédnout zde. Na závěr třetího maturitního dne jsme se pak na zámku ve Chvalech rozloučili po osmi společně strávených letech s našimi studenty i s jejich rodiči. Atmosféru ze slavnostní ceremonie v krásném zámeckém prostředí si můžete přiblížit zde.

Projektový den

Konal se 17.3.2008 a dopadl velmi úspěšně. Jednalo se o celodenní kolotoč přednášek, seminářů, workshopů a společné tvůrčí práce na téma Levně a (ne)bezpečně do Latinské Ameriky. Cílem této unikátní akce bylo používání nabytých zkušeností a znalostí při řešení nastíněných problémů, práce ve skupině a samozřejmě - získání dalších cenných zkušeností s organizováním takovéto akce. Akci, které se účastnili zcela všichni, připravil realizační tým složený z dvaceti studentů školy a čtyř profesorek. Školu navštívili i hosté - pravý nefalšovaný indián, učitel latinskoamerických tanců a externí lektorka. Všem zúčastněným náleží dík. Více informací o projektovém dni obsahuje bulletin č.1 a bulletin č.2 (editor D. Ryška). Fotogalerii naleznete zde.

Úspěch studentů gymnázia v mezinárodní soutěži

Ve dnech 7. a 8.března 2008 se v Uničově uskutečnil 39. ročník celostátní soutěže mladých filmařů Mladá kamera. V této mezinárodní soutěžní přehlídce videoprogramů a filmů autorů do 30 let byl přihlášen hraný film Ukřižovaný, který natočili na motiv pověsti o motolské skále studenti literárního a jazykového semináře oktávy GJS pod vedením A. Marka. Film získal v I. kategorii 1. cenu. Několik fotografiií z Uničova si můžete prohlédnout zde. Po příjezdu z Uničova paní ředitelka rozdala všem aktérům ocenění. Zde si také můžete prohlédnout seznam filmů přijatých do soutěže a seznam oceněných filmů. Atmosféru premiéry filmu v kině Aero si můžete připomenout zde a ukázku z filmu si můžete spustit zde (server YouTube.com).

Děkan FAMU přijal pozvání k návštěvě naší školy

Dne 5.3.2008 navštívil litereární a jazykový seminář děkan FAMU PhDr. Michal Bregant, který velmi pozitivně ohodnotil unikátní filmovou práci zmíněného semináře a rovněž jeho výsledek - film Ukřižovaný. Se seminaristy diskutoval o hlavních otázkách české filmové tvorby a o konkrétních možnostech studia nejen na FAMU, ale i na dalších filmových školách u nás i v zahraničí.

Lyžařský a snowboarďácký kurs kvinty

Fotogalerii z lyžařského a snowboarďáckého kursu kvinty 17.-21.1. 2008 v rakouském Postalmu (pořídili si ji sami studenti) si můžete prohlédnout zde.

Studenti vytvářeli modely

Modely elektráren, které studenti kvarty vytvořili dle vlastních představ a nápadů pro hodiny fyziky si můžete prohlédnout zde. Je vidět, že někteří studenti pojali modely spíše výtvarně, někteří ryze technicky. Mnohé modely fungovaly - napájely drobné spotřebiče

Premiéra filmu Ukřižovaný

Uskutečnila se za zvýšeného zájmu medií v kině Aero, Biskupcova 31, Praha 3 ve čtvrtek 7.2.2008 od 18,00 hod. Film natočili studenti literárního a jazykového semináře na motiv pověsti o motolské skále pod vedením A. Marka. V kuloárech kina bylo možné se setkat s významnými osobnostmi našeho kulturního života - premiéry se m.j. zúčastnila i absolventka Gymnázia J. Seiferta, režisérka Erika Hníková. Několik snímků z premiéry si můžete prohlédnout zde, další informace o premiéře vyšla i v deníku MF Dnes ze dne 8.2.2008. Obrazové zpravodajství z premiéry zpracovala TV Prima a odvysílala je v Minutách regionu v pátek 8.2. od 17:45 hod. Ukázku z filmu si můžete prohlédnout zde.

Maturitní ples 2008

Konal se v neděli 13.ledna na tradičním místě - v ND Smíchov, hráli Trombeníci. Atmosféru plesu si můžete přiblížit zde.

Předpremiéra filmu Ukřižovaný pro studenty školy a pedagogický sbor

Konala se za velkého zájmu diváků v kině v Klánovicích těsně před vánočními prázdninami v pátek 21.12.2007. Film natočili studenti literárního a jazykového semináře na motiv pověsti o motolské skále pod vedením A. Marka.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby "Hej mistře"

Další - již šestý ročník tradičního předvánočního koncertu, tentokrát s rozšířeným programem se uskutečnil ve středu 19.12.2007 od 17.30 hod. v evangelickém chrámu U Salvátora na Starém Městě, Salvátorská 1. Na programu byla Sonáta pro trubku, smyčce a basso continuo D dur G. Ph. Telemanna a Česká mše vánoční "Hej mistře" Jakuba Jana Ryby. Zpívali sólisté, Chrámový sbor sv. Ducha, Mikrochor Praha, Dětský sbor Chorus Angelus, dětský sbor sv. Haštal, sbor Gymnázia Arabská, sbor Gymnázia Ch. Dopplera, sbor J. Vycpálka, sbor Gymnázia J.Seiferta, hrál orchestr Quattro Corde. Nastudoval a řídí Karel Loula. Pár snímků z koncertu si můžete prohlédnout zde.

Pražská konference "ČEŠTINA A SLOVENŠTINA - JAZYKY BLÍZKÉ?"(14. - 15. 12. 2007)

Ve dnech 14.-15.12.2007 se konala pod záštitou atašé Slovenské republiky v Praze, spisovatele, překladatele a publicisty Igora Otčenáše v pořadí již čtvrtá pražská konference středoškoláků "Čeština a slovenština - jazyky blízké?", které se účastnili studenti GJS i jedna z abiturientek. Zde si též můžete prohlédnout několik snímků.

Školu navštívil Mikuláš!

Svatý muž se nenadále objevil v doprovodu dvou čertů a dvou andělů, zavítal se svým doprovodem i do ředitelny a pak ve třídách rozdával drobné dárky. Někteří studenti se domnívají, že viděli po škole chodit své převlečené spolužačky. Fotky naleznete zde.

Divadelní festival Pereme se s Thálií

Čtvrtý ročník nesoutěžní přehlídky divadelních souborů vybraných pražských gymnázií Pereme se s Thálií se uskutečnil za finančního přispění Magistrátu hl. m. Prahy a m.č. Praha 9 ve dnech 23. až 25. listopadu 2007 na tradičním místě - v Divadle Na Prádle. Zde si můžete připomenout program festivalu, obsáhlou fotogalerii ze všech představení a krátké ohlédnutí za celým festivalem.

Básnický festival Den poezie

Tři studenti autorského semináře opět velmi mile překvapili - v tvrdé konkurenci získali ocenění. O letošním ročníku básnického festivalu se dočtete více zde a ze slavnostní ceremonie vyhlašování básnických cen 18.listopadu 2007 si můžete prohlédnout taky několik snímků.

Škola v přírodě 2007 - prima

V době od 29.10. do 2.11.2007 se zúčastnuli studenti primy školy v přírodě, kterou organizovalo Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory - SEVER v Horním Maršově. Program byl nabitý, počasí skoro zimní. Pár snímků z Horního Maršova a z výstupu na Sněžku si můžete prohlédnout zde.

Symposium 15.10.2007

Studenti kvinty, sexty a septimy GJS uspořádali v pondělí 15.10.2007 od 8,45 hod. v budově gymnázia jednodenní symposium na téma "Hledám práci - zn. jsem cizinec". Realizační tým symposia tímto navázal na program společnosti Člověk v tísni - Varianty, partnery projektu byli Evropský sociální fond, rozpočet magistrátu hl.m. Prahy a státní rozpočet ČR. Na symposium přijali pozvání naši významní odborníci, kteří se touto problematikou zabývají. Pracovní atmosféru sympozia si můžete přiblížit zde.

Autorský seminář v Kutné Hoře

Ve dnech 14.- 16. září navštívili studenti autorského semináře Gymnázia J. Seiferta 14. ročník básnického festivalu "Ortenova Kutná Hora". Pár postřehů účastnice festivalu naleznete zde a několik snímků si můžete prohlédnout zde.

Výměna s Gymnáziem Parsberg

Naši němečtí hosté nás navštíví v týdnu od 17.-22.9. Program celé výměny naleznete zde (*.rtf, 5 kB). Několik snímků z přivítání našich hostů ve škole si můžete prohlédnout zde.


Šk. rok 2006/07

Studenti z Ashingtonu navštívili GJS

Do školy přijela 20.6. 07 na jeden den třicetičlenná skupina mladších studentů z Velké Británie. Konverzovalo se a na školním hřišti proběhlo i sportovní klání. Reportáž z lekce kriketu přinesla TV Prima ve večerních Minutách regionu. Několik fotografií z průběhu akce naleznete zde.

Osudové zásnuby v GONGu

Ve čtvrtek 7. 6. se uskutečnilo v KD GONG další zajímavé představení (pro studenty od 13,30, pro rodiče a přátele školy od 19 hodin), tentokrát v německém jazyce. Hru s milostnou a detektivní zápletkou její autoři - kolektiv studentů němčiny ze septimy - nazvali Die verhängnisvolle Verlobungsfeier - Osudové zásnuby. Nastudovala a režijně vedla prof. Marie Prebslová. Fotografie z představení naleznete zde.

Slavnostní předání Kramaričovy ceny

Pan JUDr.Julius Kramarič nabídl studentům oktávy vynikající studijní motivaci - návštěvu Londýna za nejlepší maturitní vysvědčení. Dva studenti, Matěj a Milan, kteří měli u maturity samé jedničky, si tak právem víkendový pobyt v Londýně zasloužili. Aby se Milan co nejlépe maskoval při předávání ceny "před nastoupenou jednotkou" - tj. před studenty septimy, přišel v dokonalé uniformě. Nicméně byl přesto vidět, jak můžete zjistit zde.

Světová premiéra muzikálu Tam nahoře

Představení celého muzikálu, který jeho autoři napsali "na tělo" studentům GJS, se uskutečnilo v KD GONG v pátek 1.6.2007. Sál byl nabit k prasknutí, úspěch byl veliký. Představení se zúčastnil i pracovník odboru kultury magistrátu hl. města Prahy pan Mgr. Šimon. Fotky z představení (autor Jakub Fulín) si můžete prohlédnout zde, program, obsazení muzikálu a slovo o autorech naleznete zde.

Maturity 2007

Proběhly pod dohledem nadřízené instance od středy 23. do pátku 25. května a dopadly velmi dobře. Slavnostní rozdávání maturitních vysvědčení se konalo na známém místě, v důstojném prostředí Vrtbovské zahrady. Snímky z maturit i ze závěrečné ceremonie si můžete prohlédnout zde.

Poslední zvonění 15. května 2007

Studenti oktávy se důstojně rozloučili se středoškolským studiem - pohřbili ho. Fotografie z průběhu akce poskytl Jakub a můžete si je prohlédnout zde.

Školní akademie "Autorská sklizeň GJS"

V pondělí 23. dubna ze uskutečnil večer dramatické a autorské tvorby s názvem Autorská sklizeň GJS. Sklízelo se od 18 hodin v KD GONG, program sklizně si můžete připomenout zde. Sklizeň se publiku velmi líbila. Fotogalerii ze sklizně, kterou jsme tentokrát ponechali poněkud obsažnější, si můžete prohlédnout zde.

Praha plná památek

V průběhu března 2007 se část studentů tercie B, kvarty a sexty zúčastnila práce na projektech do soutěže Praha plná památek, kterou uspořádal Magistrát hlavního města Prahy. Vytvořili celkem čtyři projekty, z nichž dva byly do soutěže přijaty. Fotky těchto prací si můžete prohlédnout zde.

Laborky 1.3.2007, oktáva

O tom, jak to vypadá v laboratoři, když tam pracují studenti oktávy, se můžete přesvědčit zde.

Návštěva v Indii

Skupina Čechů vyrazila v únoru do Indie, aby tam navštívila své adoptivní děti. Mezi nimi byl i náš student Jáchym, který se zastavil u adoptivního syna našich studentů Davina Mendoncy.

Lyžařský výcvikový kurs kvinta, Postalm, leden 2007

Ve dnech 15.-19.1.2007 se uskutečnil lyžařský a snowboardový výcvikový kurs na známém místě - v rakouském Postalmu. Počasí bylo pěkné, sněhu jen tak tak, legrace víc než dost - když se nelyžovalo, lezlo se... Fotografie z kursu poskytla Bětka a můžete si je prohlédnout zde.

Maturitní ples 14.1.2007 v ND Smíchov

Je dost obtížné na tomto místě popsat nádhernou atmosféru v pořadí již třináctého maturitního plesu. Všichni, kdo byli přítomni se o něm vyjadřovali pouze v superlativech. Ples se konal na tradičním místě v ND na Smíchově ve zcela netradičním pojetí - jako fotbalové utkání. Ples zahájily roztleskávačky - dívenky z prvního stupně ZŠ, které bezchybně a v divokém tempu zatančily rock'n roll. Následovalo nádherné předtančení v rokokových kostýmech, které s maturanty nastudoval Martin Pacek, ohromilo i půlnoční překvapení. Atmosféru plesu, kterou si můžete přiblížit zde osvěžilo i losování bohaté tomboly.

Předvánoční výlet do Regensburgu 21.12.2006

Studenti kvinty a oktávy se vypravili na jednodenní návštěvu Regensburgu. Fotografie z historických i dalších míst naleznete zde.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby "Hej mistře"

Již pátý ročník tradičního předvánočního koncertu se uskutečnil ve středu 13.12.2006 v evangelickém chrámu U Salvátora na Starém Městě. Zpívali sólisté a pěvecký sbor Gymnázia J.Seiferta, sbor Gymnázia Arabská, sbor Gymnázia Sázavská, Chrámový sbor sv. Ducha, Mikrochor Praha, Dětský sbor Chorus Angelus, dětský sbor sv. Haštal, hudba Orchestra Castuliana. Nastudoval a řídil Karel Loula. Několik fotografií z koncertu naleznete zde.

Návštěva Mikuláše ve škole

Svatý muž se nenadále objevil v doprovodu dvou čertů a anděla a rozdával drobné dárky. Zavítal se svým doprovodem i do ředitelny. Někteří z obdarovaných poznali v těchto postavách studentky primy. Fotky naleznete zde.

Studentská vědecká konference - výměna - Pan European Educational Programme 2006

Ve dnech 18.-25.11.2006 jsme byli hostitelskou zemí tohoto projektu. Naše škola přivítala studenty z Dánska, Holandska, Maďarska a Rumunska, tématem byla kultura. Fotogalerii z výměny naleznete zde.

Divadelní festival Pereme se s Thálií

Třetí ročník nesoutěžní přehlídky divadelních souborů vybraných pražských gymnázií Pereme se s Thálií se uskutečnil za finančního přispění magistrátu hl. m. Prahy ve dnech 24. až 26. listopadu 2006 v Divadle Na Prádle. Fotogalerii naleznete zde a program festivalu zde. Všem souborům děkujeme za účast, byli jste skvělí!

Sportovní úspěch florbalového družstva GJS

Studenti kvinty, tercie B a primy B se 1. listopadu 2006 zúčastnili Prvního meziškolního florbalového turnaje „O pohár ředitele Open Gate“. Družstvo GJS zvítězilo a získalo putovní pohár ředitele Open Gate. Blahopřejeme!

Fotbalový zápas mezi primou a a primou b dne 19.10.2006

Studenti obou prim sehráli za nadšeného fandění spolužáků vzájemné fotbalové utkání. Vítězství primy A bylo drtivé - 4:0. Fotografie z utkání naleznete zde.

Adopce psouna prérijového

Studenti tercie B při své návštěvě ZOO Praha adoptovali milé zvířátko, psouna prériového. Na adopční listinu se můžete podívat zde.

Návštěva Národního muzea

Krátce po zahájení školního roku se primáni zašli podívat do Národního muzea, kde mimo jiné zhlédli přípravu modelu hlavy mamuta pro výstavu Lovci mamutů (je z polystyrenu a po centimetrech se na něj nalepuje srst). Pár snímků je možné zhlédnout zde.


Šk. rok 2005/06

Slavnostní závěr školního roku 2005/06

Při příležitosti ukončení školního roku 2005/06 rozdala ředitelka školy drobné dárky studentům, kteří nějakým způsobem během školního roku vynikli. Několik fotek ze slavnostního shromáždění naleznete zde.

Vědomostní soutěž Risk, červen 2006

Každoročně před koncem školního roku se studenti zúčastňují za velkého zájmu svých spolužáků atraktivní vědomostní soutěže, dotované věcnými cenami. Několik obrázků z klání naleznete zde.

Vzpomínka na výlet septimy - červen 2006

Fotky ze sjíždění Vltavy na raftech (ale i některých šlajsen v kajaku - zvláště v Rožmberku), které poskytla septima, si můžete prohlédnout zde.

Divadelní představení před závěrem školního roku

V Divadle Na Prádle v pátek 16. června 2006 sehráli studenti představení z westernového prostředí v německém jazyce "Saloon zum Roten Rock", které si napsaly samy studentky a nastudovaly je za režijního vedení M. Prebslové společně se studenty sexty, části kvarty a septimy. Fotografie z představení si můžete prohlédnout zde, program představení naleznete zde

Maturity 2006

Několik obrázků z maturit obou oktáv v květnu až červnu 2006 a ze slavnostního předávání vysvědčení ve Vrtbovské zahradě si můžete prohlédnout zde.

Oslava patnáctin školy

Operní festival v Gongu ve dnech 19.5. a 20.5. 2006, financovaný částečně z grantu magistrátu hl. m. Prahy a s laskavým finančním přispěním městské části Praha 9 i den otevřených dveří ve škole skončily velkým úspěchem a nadšením přítomných rodičů i abiturientů. Zejména v pátek 19.5. byla obě představení v Gongu (Komtur, Tam nahoře) beznadějně vyprodána a sál byl nabit k prasknutí. Program festivalu si můžete osvěžit zde, snímky ze dne otevřených dveří a divadelních představení naleznete zde.

Maturitní ples 1. 2. 2006.

Již 12. maturitní ples, který se konal již tradičně ND na Smíchově byl jeden z nejkrásnějších. Nádherné bylo zejména předtančení v nastudování M. Packa i půlnoční překvapení v režii M. Čumpelíkové. Atmosféru plesu si můžete přiblížit zde.

Výstava v Muzeu dětské kresby v domě U Zelené žáby

Škola vystavila některé z výtvarných prací našich studentů na výstavě, které se zúčastnila na pozvání Veselé církevní školy (ZŠ V Praze 1). Několik fotek z výstavy si můžete prohlédnout zde.

Česká mše vánoční J. J. Ryby "Hej mistře"

V pořadí již čtvrtý ročník koncertu se konal 14.12.2005 v evangelickém chrámu U Salvátora na Starém Městě. Zpívali sólisté a pěvecký sbor Gymnázia J. Seiferta, pěvecký sbor Gymnázia Arabská, Chrámový sbor sv. Ducha, Mikrochor Praha, Dětský sbor Chorus Angelus, hudba Orchestra Castuliana. Nastudoval a řídil Karel Loula. Zatím jen pár fotek z koncertu si můžete prohlédnout zde, na dalších se pracuje.

Divadelní festival "Pereme se s Thálií 2"

Ve dnech 25. - 27. 11. 2005 uspořádalo Gymnázium J. Seiferta v Divadle Na Prádle již druhý ročník nesoutěžní přehlídky divadelních souborů vybraných pražských gymnázií s názvem "Pereme se s Thálií 2". Tento divadelní festival významně finančně podpořil Magistrát hl. m. Prahy a Úřad městské části Praha 9. Fotky ze všech představení naleznete zde, program celého festivalu zde a zhodnocení festivalu zde.


Šk. rok 2004/05

Sůl nad zlato - pohádka v němčině na jevišti

Po loňské Popelce (Aschenputtel) to byla další ze série pohádek, kterou sehráli 2. června v Salesiánském divadle naši němčináři - studenti kvinty. Pohádku přeložila, zdramatizovala a nastudovala prof. M. Prebslová. Představení byla dvě, od 13.00 a od 18.00 hod. Fotky z odpoledního představení naleznete zde, obsah pohádky zde a obsazení zde.


Maturity - školní rok 2004/2005, 16. až 19. května 2005

Několik fotografií z maturit 2005 a slavnostního předávání vysvědčení v obřadní síni Vysočanské radnice najdete zde


Historicko-estetický poznávací zájezd do Paříže

Uskutečnil se na závěr povinné výuky dějepisu ve dnech 5.-15. května. Na přípravě snímků pro zveřejnění na webu se pracuje.

Výměna s Gymnáziem Parsberg

Ve dnech 2. - 7. 5. se uskutečnila již tradiční výměna s Gymnáziem Parsberg. Snímky z výměny najdete zde.

Film Ženy pro měny

Dne 11. 4. v 15.00 hod. se uskutečnilo v kinu Aero promítání dokumentárního filmu Ženy pro měny, po kterém následovala zajímavá diskuse s režisérkou filmu Erikou Hníkovou, absolventkou GJS. Pár snímlů z diskuse najdete zde.

Lyžařský kurs v Postalmu - sekunda

Několik fotek z kurzu můžete shlédnout zde.

Diskuse s významnými osobnostmi - abiturienty školy

Dne 22. 3. se v naší škole uskutečnila debata s absolventy GJS Tomášem Sedláčkem (poradcem ministra financí) a Radkem Špicarem (náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku. Několik fotek z diskuse můžete shlédnout zde.

Carlo Goldoni: Sluha dvou pánů

Dne 15. 3. 2005 sehráli studenti tercie v Klubu Prosek zdařilé představení Sluha dvou pánů v režii Milana Tomeše. Hráli: Pantalone - Vratislav Kalenda, Clarice - Bára Eiseltová, Beatrice - Bára Kvačková, Florindo - Ondřej Sitta, Truffaldino - Matyáš Peterka, Silvio - úspěšně zaskočil student primy Jan Kalenda. Fotky z představení najdete zde.

Maturitní ples 2.2.2005 v ND Smíchov

Již 11. ples gymnázia byl jeden z nejkrásnějších. Choreografie předtančení a půlnočního překvapení Martin Pacek, asistenti režie Hana Horešovská a Helena Svobodová. Fotky z plesu najdete zde.

Předvánoční koncert Gymnázia J. Seiferta - Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby "Hej mistře"

Na naší škole se již stalo tradicí povznést se nad každoroční shon před koncem roku a prožít příjemný předvánoční večer při krásné hudbě. V pořadí již třetí a zatím bezvýhradně nejzdařilejší ročník koncertu se konal ve čtvrtek 16.12.2004 od 19.00.hod. v evangelickém chrámu U Salvátora na Starém Městě. Zpívali sólisté, studentský sbor GJS, Chrámový sbor sv. Ducha, Dětský sbor Chorus Angelus, hudba Orchestra Castuliana. Nastudoval a řídil Karel Loula. Pár snímků z tohoto výjimečně krásného koncertu si můžete prohlédnout zde.

První nesoutěžní přehlídka vybraných divadelních souborů pražských gymnázií "Pereme se s Thálií" ve dnech 26.-28.11.2004 v Divadle na Prádle

Zatím největší divadelní akce, uspořádaná Gymnáziem J. Seiferta. Proběhla ve zcela vyprodaném divadelním sále a byla vysoce ohodnocená publikem. Program festivalu naleznete zde. Diskusi k proběhnuvšímu festivalu můžete shlédnout zde a fotogalerii z festivalu si můžete prohlédnout zde.

Florbalový turnaj o pohár ředitele Trojského gymnázia Svatopluka Čecha

V pondělí 15. 11. 2004 proběhl pátý ročník florbalového turnaje "O pohár ředitele TGSČ". Klání se zúčastnilo 5 týmů, a to z Gymnázia Jaroslava Seiferta, Gymnázia Litoměřická, Gymnázia Jana Palacha, absolventi Trojského gymnázia a TGSČ. Hrálo se systémem každý s každým na 15 minut hrubého času. Vítězství si odnesli studenti GJS a putovní pohár ředitele TGSČ se odstěhoval k nám. Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout ZDE

Výměna s Brecon High School, říjen 2004

Naši přátelé z Walesu přijeli na desetidenní návštěvu Prahy. Fotografie z jejich pobytu a z výletů po okolí si můžete můžete prohlédnout ZDE

ART festival soukromých škol v Polsku

V říjnu 2004 se uskutečnil ve Wisle a Katowicích třetí ročník mezinárodního ART festivalu soukromých škol. Gymnázium J. Seiferta reprezentovaly studentky kvinty a studentka tercie divadelním představením "Jen tak mezi námi". Fotografie z festivalu si můžete můžete prohlédnout ZDE

Výměna Pan European Educational Project 2004

Naši studenti odjeli v říjnu 2004 do Bukurešti na mezinárodní studentskou výměnnou vědeckou konferenci, která byla věnována fyzice. Několik fotografií z výměny si můžete prohlédnout ZDE


Šk. rok 2003/04

Výměna s Brecon High School, 24.6. až 5.7. 2004

Fotografie z pobytu našich studentů v Londýně a ve Walesu mužete shlédnout ZDE

Maturity - školní rok 2003/2004

Několik fotografií z maturit 2004 najdete zde


Soutěž Risk v červnu 2004

Finále soutěže studentů RISK, dotované hodnotnými cenami proběhlo za velkého zájmu studentů v závěru školního roku 2003/04 (červen). Několik snímků z finále soutěže si můžete prohlédnout ZDE

Popelka v němčině v divadle Na Prádle

V pátek 18. 6. 2004 se uskutečnila v divadle Na Prádle dvě představení pohádky Aschenputtel (Popelka). Laskavé představení nastudovala a režijně vedla Marie Prebslová, výtvarníkem scény byl Pavel Pavlousek. Personen (osoby a obsazení): Aschenputtel (Popelka) - Zuzana, Die Stiefmutter (macecha) - Gabriela, Ihre Tochter Lotte (její dcera) - Marie-Alžběta, Prinz (princ) - za nemocného Michala roli převzal Martin, Hofrat Baron von Habenichts (dvorní rada baron z Nemanic) - Vojtěch, Gastwirt (hospodský) - Tomáš, Sein Sohn Martin (jeho syn) - Vladimír, Altes Mütterchen (stařenka) - Zuzana, Dorfboten (vytrubovači) - Jan a Tomáš, Dorfmusikanten, Tänzer, Statisten (muzikanti, tanečníci, kompars)... Několik snímků z představení si můžete prohlédnout ZDE


Světová premiéra opery Desdemóna v GONGu 31.5.2004

Po týdnech očekávání jsme se konečně dočkali krásného zážitku. Provedení opery slavilo veliký úspěch. Obdiv a dík patří zejména autorům. Obdiv si zaslouží hlavně proto, že opera vznikla velice rychle: na přelomu září a října 2003 zde bylo pouze zbožné přání vedení školy zkomponovat pro studenty gymnázia dílo, se kterým by bylo možné vystoupit ještě v daném školním roce. Náhle události nabraly nečekaný spád. Pro práci na libretu budoucí opery se nadchla bývalá profesorka gymnázia Dana Benešová-Trčková. Ta zasílala části textu autorovi hudby Karlu Loulovi nejrychlejším možným způsobem - prostřednictvím SMS zpráv. Autor hudby pak vedl všechny nácviky a organizačně zvládl zajistit celé představení, včetně spolupráce s výtvarníkem scény Pavlem Pavlouskem. Jako perličku je nutné uvést, že kompletní zkouška s orchestrem, sólisty a sborem proběhla poprvé jen jeden den před premiérou, v neděli 30. 5., a byla úspěšná. Několik snímků z premiéry si můžete prohlédnout zde.


Divadelní představení "Jen tak mezi námi"

Představení bylo uvedeno před premiérou opery Desdemóna v pondělí 31. května 2004 v GONGu. Na motivy povídky Briana Jacquese nastudovaly studentky tercie a kvarty pod režijním vedením Lucie Klárové. Několik snímků z premiéry si můžete prohlédnout ZDE


Repríza představení Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa v klubu "Mlejn" 3.2. 2004

Velmi zdařilé fotky z představení najdete ZDE


Maturitní ples 18. 1. 2004 ND Smíchov

Fotogalerii z plesu najdete ZDE


Představení Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa, Salesiánské divadlo 1. 12. 2003

Pár fotek z premiéry najdete zde


Sportovní týdenní kurz v Lobči u Mělníka, oktáva, 15.-19.9. 2003

Fotografie z kurzu neleznete zde


Výměna s Gymnáziem Parsberg, SRN, 15.-19.9. 2003 v Praze

Fotografie ze závěrečného večírku naleznete zde


Šk. rok 2002/03

Závěr školního roku 2002/2003 - Sportovní den; soutěž RISK

Fotografie z těchto dvou dnů můžete najít zde.


Maturity 2002/2003

Některé fotografie z maturit a ze závěrečného ceremoniálu si můžete prohlédnout zde.


Zimní Lyžařský kurs v Postalm, únor 2003

V únoru proběhl zimní lyžařský kurs 5A a 5B. Některé fotografie si můžete prohlédnout zde: http://www.gymjs.net/~j.bohac/postalm


Výměna Pan European Education Programme 2-9.11.2002

Vyhodnocení a další informace z výměny naleznete ZDE